Laser CO2 USUWANIE ZMIAN SKÓRNYCH

Laser ablacyjny CO2 to urządzenie, które emituje wiązkę światła o długości fali 10600nm. Światło lasera jest absorbowane przez tkanki, co prowadzi do odparowania z nich wody, zamknięcia naczyń oraz zjawiska koagulacji. Laser pozwala na precyzyjne usuwanie zmian skórnych takich jak włókniaki, brodawki łojotokowe i wirusowe, kurzajki, kępki żółte, mięczaki zakaźne.

W większości przypadków podczas jednego zabiegu usuwana jest cała zmiana skórna, czasem jednak zwłaszcza gdy są to zmiany o etiologii wirusowej terapia wymaga powtórzenia. Laser CO2, wyposażony w funkcje ultraplus, nie powoduje uszkodzeń termicznych tkanki wokół zmiany i umożliwia pracę w trybie impulsowym co wpływa korzystnie na proces gojenia.

Jak wygląda zabieg?

Przed przystąpieniem do zabiegu lekarz ocenia zmianę dermatoskopem i kwalifikuje dousunięcia laserowego lub chirurgicznego jeśli wymagane jest badanie histopatologiczne po wycięciu zmiany.
Przed zabiegiem okolica zmiany skónej zostaje zdezynfekowana a następnie znieczulona. W przypadku płytkich zmian podanie znieczulenia nie jest konieczne. Podczas zabiegu pacjent nie czuje bólu, jedynie może odczuwać niewielkie ciepło w obszarze działania lasera. Właściwa część zabiegu, polegająca na usuwaniu zmiany, trwa od kilku do kilkunastu minut. Jest to uzależnione od jej wielkości oraz głębokości.

Jak postępować po zabiegu?

Po usunięciu zmiany skórnej powstaje niewielka ranka, której okres gojenia w zależności od głębokości i wielkości zmiany trwa od 5-14dni. Po zabiegu zostaje założony opatrunek oraz lekarz wydaje zalecenia pozabiegowe. Jak po większości zabiegów z zakresu medycyny estetycznej po usuwaniu zmian skórnych należy dbać o odpowiednie zachowanie higieny miejsca zabiegowego, aby nie narazić obszaru na urazy i zabrudzenia. Przy odsłoniętych miejscach warto zadbać, aby nie narażać ich na intensywne działanie wody (można delikatnie przemywać) ani promieni słonecznych. Nie należy opalać się na słońcu przez okres co najmniej 2 miesięcy, gdyż mogą wystąpić przebarwienia.

powrót
umów się na wizytę

umów się na wizytę

wyślij